Przejdź do treści

O nas

Historia

Pod koniec stycznia 2018 roku założyliśmy w Raciborski Klub Tenisowy. Od 12 kwietnia 2018 jesteśmy członkiem Polskiego Związku Tenisowego.
Od maja 2018 zaczęliśmy zajęcia zgodnie z programem „Tenis 10”, będącego częścią ogólnoświatowej inicjatywy „Play and Stay” zainaugurowanej w 2007 roku przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) i realizowanego pod patronatem PZT.

REALIZOWANE PROJEKTY:

 • maj – wrzesień 2018 – Gotowi na tenis – Tenis ziemny na zdrowy styl życia wolny od nałogów”
 • sierpień – wrzesień 2018 RKT – Tesco Summer Cup Letnie Turnieje Tenisa Ziemnego”
 • maj – wrzesień 2019 Raciborskie Rodzinne Pikniki Tenisowe
 • maj 2019 – czerwiec 2020 Hrajemy Tenis Spolecne – Gramy Razem w Tenisa – projekt Polsko – Czeski
 • 2019 Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – Rakiety Lotosu
 • 2020 Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – Rakiety Lotosu
 • 2021 Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – Rakiety Lotosu
 • 2021 -Szkolenie dzieci i młodzieży w Raciborskim Klubie Tenisowym – projekt dofinansowany przez Miasto Racibórz
 • 2022 Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – Rakiety Orlenu
 • 2022 Szkolenie dzieci i młodzieży w Raciborskim Klubie Tenisowym – projekt dofinansowany przez Miasto Racibórz
 • 2023 Narodowy Program Upowszechniania Tenisa 
 • 2023 Szkolenie i udział w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży w Raciborskim Klubie Tenisowym – projekt dofinansowany przez Miasto Racibórz

O nas

Jesteśmy prawdziwymi pasjonatami tenisa, licencjonowanymi trenerami i instruktorami z przeszłością zawodniczą. Tworzymy od 5 lat profesjonalnie działający klub tenisowy. Stale podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach , warsztatach organizowanych pod patronatem PZT. Na co dzień korzystamy z kortów tenisowych przy ulicy Słowackiego w Raciborzu.

Zaczynaliśmy od podstaw prowadząc nabór do naszej szkółki tenisowej wśród najmłodszych: przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Prowadziliśmy i prowadzimy zajęcia z tenisa wśród uczniów raciborskich i pod raciborskich szkół i przedszkoli. Prowadziliśmy i zamierzamy kontynuować organizację spotkań integracyjnych dla pracowników raciborskich zakładów pracy. Przygodę z tenisem rozpoczęło ok. 50 dzieci, większość z nich jest z nami do dziś. Stale do klubu dołączają kolejni młodzi raciborzanie i nie tylko (dzieci z pobliskich Grzegorzowic – ze szkoły podstawowej będącej laureatem akcji Dzieciaki do rakiet)

O nas

TRENERZY

Ewa Raczek

Trener

Urodzona 21.12.1996 w Raciborzu
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Sport – specjalizacja tenis uzyskując uprawnienia trenera II klasy oraz dyplom Trenera Przygotowania Motorycznego
Z tenisem związana od najmłodszych lat. Zdobywała doświadczenie zawodnicze trenując w klubach w Polsce i w Czechach (Buly Arena Kravare, TK Opava)
Podczas studiów w latach 2015 – 2020 zdobywała trenerskie doświadczenie prowadząc zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi we Wrocławskich szkółkach tenisowych (tj. Olimpijski Klub, Matchpoint Wrocław, TomSport)
Od 2018 roku licencjonowany trener szkolenia podstawowego PZT w Raciborskim Klubie Tenisowym w Raciborzu. Prowadzi w nim zajęcia zarówno z dziećmi (w oparciu o program Tenis10), młodzieżą jak i dorosłymi na każdym poziomie zaawansowania.
Priorytetem w szkoleniu jest dla niej odpowiednie przygotowanie fizyczne trenujących.
Uczestniczka wielu konferencji tenisowych.
Posiada także uprawnienia instruktora narciarstwa zjazdowego oraz wychowawcy kolonijnego.

Marcin Kowalski

Instruktor

Urodzony 13.01.1977 r. w Rydułtowach.
Ze sportem, a w szczególności pasją do tenisa związany od najmłodszych lat szkolnych, kiedy to Rydułtowy w I lidze tenisa zdobywały mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie sportu.
Od kilkunastu lat zawodnik amatorskich lig i turniejów tenisowych.
W 2017 r. pod czujnym okiem Barbary Olszy na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przeszedł półroczny kurs uzyskując legitymację instruktora sportu AWF o specjalności tenis ziemny.
Dodatkowe praktyki odbywał między innymi na kortach tenisowych Mostostal Zabrze oraz Sport Park Budowlani w Chorzowie pracując z dziećmi i młodzieżą oraz sędziując mecze na turniejach tenisowych.
Od 2017 r. prowadzi między innymi półkolonie, poranki z tenisem oraz lekcje indywidualne i zajęcia grupowe w Centrum Tenisowym GOLD w Wodzisławiu Śląskim oraz na korach „A.Team” Korty Tenisowe Adam Stedin na terenie klubu „Naprzód” Rydułtowy.
Od 2018 r. w Raciborskim Klubie Tenisowym w Raciborzu prowadzi zajęcia z dziećmi w oparciu o program Tenis10.
Od 2019 r. licencjonowany instruktor Polskiego Związku Tenisa z legitymacją PZT Tennis Coaching ITF.
Od 1997 r. posiada również zaświadczenie o ukończeniu kursu – wychowawca kolonii i obozów.

Piotr Raczek

Trener

Urodzony 11.04.2000 r. w Raciborzu.
Absolwent studiów I stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Wychowanie Fizyczne –  uzyskując uprawnienia trenera II klasy w tenisie.
Aktualnie student studiów II stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Wychowanie Fizyczne
Z tenisem związany od najmłodszych lat. Zdobywał doświadczenie zawodnicze trenując w klubach w Polsce i w Czechach (Buly Arena Kravare, TK Opava)
Podczas studiów w latach 2019 – 2023 zdobywał trenerskie doświadczenie prowadząc zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w Katowickich szkółkach tenisowych
Od 2022 roku licencjonowany trener szkolenia podstawowego PZT w Raciborskim Klubie Tenisowym w Raciborzu. Prowadzi w nim zajęcia zarówno z dziećmi (w oparciu o program Tenis10), młodzieżą jak i dorosłymi na każdym poziomie zaawansowania
Priorytetem w szkoleniu jest dla niego odpowiednie przygotowanie fizyczne trenujących.
Uczestnik wielu konferencji tenisowych.
Posiada także uprawnienia instruktora narciarstwa zjazdowego oraz gimnastyki korekcyjnej.
O nas

Obiekt

Korty w Raciborzu

Trenujemy na 2 kortach ceglanych przy ulicy Słowackiego 48 

Ich profesjonalne wykonanie w 2017 roku zawdzięczamy firmie Grimar z Katowic.

Zachęcamy do kontaktu

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym klubie? O zajęciach jakie prowadzimy? Skontaktuj się z nami.